WB Data

analizy przestrzenne | geomarketing | GIS | mapy | szkolenia

demografia

Mapa urodzenia mieszkańców Rzeszowa

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Według danych GUS w 2015 roku Rzeszów zamieszkiwało 185896. Z tego 104799 mieszkańców Rzeszowa urodziło się w tym mieście, co stanowi około 56% ogółu. Spośród okolicznych gmin, najwięcej Rzeszowian urodziło się w Łańcucie, Tyczynie i Przeworsku. Powyżej tysiąca osób pochodzi z takich gmin jak: Błażowa, Świlcza, Boguchwała, Jarosław, Przemyśl, Strzyżów i Kolbuszowa.

Zdecydowana większość mieszkańców Rzeszowa urodziła się w województwie podkarpackim.

Mapa przedstawia odsetek mieszkańców Rzeszowa urodzonych w danej gminie

Mapa przedstawia odsetek mieszkańców Rzeszowa urodzonych w danej gminie

Spoza województwa podkarpackiego, duża grupa osób urodziła się w Krakowie (939), Wrocławiu (506), Warszawie (475), Lublinie (448).
Wychodząc poza granice naszego kraju, od razu nasuwa się pytanie czy faktycznie Podkarpacie ma takie mocne związki migracyjne ze Stanami Zjednoczonymi, odpowiedzią jest 121 osób urodzonych w Nowym Jorku lub 56 osób w Chicago. Są to duże liczby w kontekście innych miast które zostały zanalizowane w poprzednich postach. Jeśli chodzi o młodszą emigrację, nasz wzrok kieruje się na Wyspy Brytyjskie, z Londynem (130) na czele i Dublinem (29).
Oczywiście najwięcej osób spoza obecnych granic Polski pochodzi z Kresów Wschodnich i głównego miasta – Lwowa (332), Iwano-Frankowska (Stanisławowa 60), Drohobycza (34), Borysławia (31) i Stryja (30).

Otwórz mapę w osobnym oknie

Dane zostały przekazane przez Urząd Miasta Rzeszowa w maju 2016 roku.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail
Follow us: Facebooktwittergoogle_pluslinkedinrss

Comments are Closed

Theme by Anders Norén